Porady dla kierowców

zobacz inne tipy
Co zrobić, by nie zasnąć za kierownicą?
  • 30.11.2016

Zmęczenie i senność to najszybsza droga do wypadku na drodze. Najczęstszymi przyczynami ospałości za kółkiem są - brak snu, praca w nocy, wzmożony wysiłek fizyczny, alkohol czy leki o działaniu uspokajającym. Badania wykazują, że istnieją także inne okoliczności sprzyjające senności za kierownicą. Poznaj je, aby w porę się przed nimi ustrzec.

# Czytaj więcej
Licz kalorie!
  • 16.11.2016

To, jakie jedzenie i napoje wybierasz, ma duży wpływ na ilość tłuszczu, który odkłada się w Twoim organizmie. Ile kalorii mają Twoja ukochana poranna kawa i popołudniowe ciacho? Ile wysiłku kosztowałoby Cię spalenie wypitej puszki Coca-Coli czy zjedzonej kanapki? Prezentujemy dane liczbowe, które pomogą Ci liczyć kalorie.

# Czytaj więcej
Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli jak znaleźć motywację do zmian
  • 24.10.2016

O tym, że powinniśmy prowadzić zdrowy styl życia słyszymy zewsząd. Największym problemem jest jednak zrobienie pierwszego kroku ku zmianie. Zmiana świadomości, wyrobienie zdrowych nawyków i zrozumienie, czemu ta zmiana ma służyć. Jak więc zacząć żyć zdrowo i zmienić swoje nawyki na lepsze? Gdzie znaleźć motywację?

# Czytaj więcej
Zgaga nie pomaga!
  • 19.10.2016

Pieczenie i ból w okolicy mostka, dołka sercowego, jamy ustnej i krtani to przypadłości, których wg statystyk doświadczyła raz w życiu przynajmniej połowa Polaków. Objawy zgagi, bo o niej mowa, pojawiają się zazwyczaj około godzinę po spożytym posiłku i są wynikiem cofania się treści żołądkowej. Czy można walczyć z tą uciążliwą przypadłością będąc w trasie? Naturalnie! 

# Czytaj więcej
Imbir na jesienne przeziębienia
  • 06.10.2016

Przyszła jesień, a z nią brak sił witalnych i chandra. Niskie temperatury, deszcze i brak słońca sprzyjają przeziębieniom. Trzeba się więc rozgrzać. Kawą? Niekoniecznie. Są na to inne sposoby. Zobaczcie przepisy na proste i skuteczne napoje rozgrzewające, które możecie przygotować w domu i zabrać w trasę.

# Czytaj więcej
  • 1
  • 2